ГРОМАДЯНСЬКА БЕЗПЕКА

Меню

 

Категорії
Аналітика [34]
Загальна [99]
Суспільство [66]
Право [21]
ЖКГ [21]
Самозахист [18]
Відео [5]

 

Статистика


 

Кулька

 

 

 

Погода

Погода в Украине


Головна » Статті » ЖКГ

Мерія розробила порядок "вибивання" грошей з боржників

Київська міська державна адміністрація визначила порядок роботи ЖЕКів з жителями міста, які мають борги за спожиті житлово-комунальні послуги.

Про це йдеться в розпорядженні Київської міської адміністрації, повідомляють "Українські новини".

Якщо у власника житла або квартиронаймача виявлено борг за житлокомпослуги, що перевищує 3-місячні нарахування, ЖЕК має усно повідомити боржника про це і з'ясувати причини його виникнення.

Якщо боржник у письмовому вигляді не обґрунтував причину виникнення боргу протягом 10 днів з моменту одержання усного попередження і не сплатив цей борг, ЖЕК повинен письмово попередити його про можливе застосування юридичних засобів і запропонувати укласти договір на реструктуризацію заборгованості.

У разі несплати боржником боргу протягом 30 днів з моменту одержання письмового повідомлення ЖЕК має письмово повідомити його про внесення до реєстру боржників.

Якщо боржник відмовляється одержати письмове повідомлення, мінімум 2 співробітники ЖЕКу мають усно зачитати йому текст і скласти акт про відмову боржника одержати листа.

Після внесення боржника до реєстру ЖЕК уповноважений вжити заходів юридичного впливу для стягнення боргу. Це ЖЕКи можуть робити самостійно або з залученням колекторської компанії.

Договір про залучення колектора укладається між ним, ЖЕКом, виробниками компослуг і КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр".

Після цього колектор у строк і на умовах, передбачених договором, може вживати всі необхідні і дозволені чинним законодавством заходи, спрямовані на стягнення боргу в досудовому порядку.

Для заохочення сумлінних платників ЖЕК має створити єдиний реєстр сумлінних платників.

Розроблений КМДА порядок має рекомендаційний характер. Порядком можуть керуватися у своїй діяльності ЖЕКи, виробники житлокомпослуг усіх форм власності, ГІОЦ і колекторські компанії.

Як відомо, у січні КМДА вирішила залучати колекторські компанії до стягнення боргів за компослуги з жителів міста.


В тему:

Міністр юстиції Микола Оніщук заявив, що діяльність колекторських фірм, які займаються збиранням боргів за дорученням банку, знаходиться поза законом

Президент України звертає увагу керівників правоохоронних структур на незаконну діяльність так званих колекторських компаній

КОЛЕКТОРИ - АНТИКОЛЕКТОРИ: WHO IS WHO?



Джерело: http://kiev.pravda.com.ua/news/49a3b45547605/
Категорія: ЖКГ | Додав: ASH (27.02.2009)
Переглядів: 829 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]