ГРОМАДЯНСЬКА БЕЗПЕКА

Меню

 

Статистика


 

Кулька

 

 

 

Погода

Погода в Украине


1. Насамперед, ясно усвідомте те, що ваші власні негаразди в цій сфері є лише одним маленьким епізодом тотальної та не проголошеної офіційно житлово-комунальної війни, яка, фактично, давно вже йде в Україні. За загально прийнятим визначенням, будь-яка війна є організованим насильством, що проводиться деякою силою, відповідними засобами та заради певної мети. Як і у всякій війни, у цій – житлово-комунальній – головною метою агресора є захоплення життєво важливих ресурсів противника (тобто ваших засобів для існування, шановні!) шляхом усілякого нав’язування йому власної волі. А тому для другої сторони, яка несправедливо й неправомірно піддається агресії, тобто для жертви, триєдиною метою її вимушеної оборони мимоволі становиться: по-перше, забезпечення власного виживання та безпеки; по-друге, необхідна оборона та протистояння агресору, який бажає обов’язково та будь-яким способом нав’язати власну волю; по-третє, попередження та запобігання будь-яких рецидивів агресії з його боку.

Отож, як то кажуть: «На війні як на війні». І тому сьогодні кожному громадянину, на якого агресором чиниться всілякий насильницький вплив, як і в часи «гарячої» війни, вкрай необхідно володіти бійцівськими морально-психологічними якостями, знаннями та відповідними практичними навичками. Насамперед, ідеться про силу волі, внутрішнє відчуття Правди та Справедливості, непохитну переконаність у власній правоті та перемозі над злом. Дуже важливе значення має наявність у житлово-комунального само оборонця широкого обсягу корисних знань, зокрема: про загальну обстановку в країні й світі, про свої конституційні права й свободи, про норми чинного законодавства, про загальну й кримінальну психологію, про методи та засоби дій свого опонента, про ефективні оборонні способи протидії сторонньому насильницькому впливу та всіляким інформаційно-психологічним маніпуляціям, з діловодства тощо. Знання – це велика сила!

2. Зрозумійте, що й у цій «тихій» війні агресор, який сам є потужною організованою силою, завжди прагне до того, щоб його жертви були поодинокими та роз’єднаними. Якраз на цьому й заснований його основний спосіб впливу, що є старий як світ  – «поділяй і володарюй». Це коли, наприклад, відключають тепло в цілому будинку, а потім починають стравлювати між собою його мешканців – «хто платить» і «хто не платить». Або коли жертвою судового переслідування обираються не всі мешканці якогось будинку, а лише деяких окремих квартир, а потім – інших… Але от що цікаво, у живій природі приблизно так само діють різні хижаки, наприклад, леви. Вони обирають своїми жертвами не все стадо антилоп, а лише хворих, слабких та немічних. Однак, у кінохроніці можна побачити те, що коли антилопи таки об’єднують свої індивідуальні зусилля в обороні та починають давати хижакам колективну відсіч, то ті залишаються голодними й навіть гинуть… Отож, для того, щоб ваш власний спротив неправомірній агресії став набагато ефективнішим, об’єднуйтеся та створюйте разом із іншими громадянами суспільні засоби оборони та безпеки у вигляді різних громадських рад, об’єднань, комітетів, товариств, усіляких груп тощо. Бо громада – то сила!

3. Активно застосовуйте мирні способи ненасильницької боротьби, які наведені в книзі Джина Шарпа «Від диктатури до демократії». Її можна скачати тут: http://maidan.org.ua/files/sharp.pdf

4. Більше за все всякі правопорушники бояться гласності та відкритості. Тому при будь-якому прояві насильства чи неправомірної агресії щодо вас, ваших друзів або сусідів (наприклад, при отриманні повідомлення про відключення у вас питної води чи каналізації), не залишайте цього факту без реагування, а одразу ж направляйте листи з відповідними заявами – індивідуальними та колективними – одночасно до різних державних органів та установ, які зобов’язані забезпечувати національну безпеку, захищати права й свободи людини й громадянина та здійснювати контроль за дотриманням законності в Україні: Президенту України, Прем’єр-міністру України, Голові, комісіям та депутатам Верховної Ради України, СБУ, МВС, Генеральній прокуратурі, державним санітарним лікарям, Антимонопольному комітету тощо. Нехай вони працюють!

5. Крім того, активно направляйте до офіційних інстанцій усілякі інші письмові петиції, скарги, заяви та звернення, зокрема, про неправомірно завищені тарифи, неякісні житлово-комунальні послуги й таке інше. І чим таких звернень буде більше, тим краще. Адже кількість, згідно закону діалектики, завжди переходить у якість! Робіть різні публічні заяви про порушення ваших законних прав, у тому числі в Інтернеті. Оскаржуйте в судах закони та будь-які інші нормативно-правові акти державних та місцевих органів влади, якими неправомірно порушуються або обмежуються ваші конституційні права, і свободи. Й ніколи не мовчіть, коли порушуються ваші права та інтереси. Усно та письмово протестуйте проти свавілля й гноблення, бо мовчання завжди сприймається як згода!

6. Обов’язково намагайтеся документувати шляхом складення письмових актів, фото та відео зйомкою всі неправомірні діяння агресора щодо вас та інших громадян. І особливо це стосується його публічних терористичних акцій по масовому залякуванню населення. Записуйте радіо та телепередачі, телефонні розмови з агресором та його представниками, збирайте будь-які письмові докази у вигляді листів, листівок та оголошень на під’їздах будинків загрозливого характеру. Як відомо, рукописи не горять! І тому зібрана вами інформація ще може знадобитися в якості доказів на майбутньому судовому процесі над агресором, який колись неодмінно відбудеться. Але, не чекаючи цього прийдешнього свята Справедливості, ви можете вже зараз широко використовувати цю інформацію під час власного судового захисту, у якості ілюстрацій до ваших скарг та заяв до державних органів та установ, для привернення громадської уваги до протиправних діянь агресора шляхом оперативної її публікації в Інтернеті та друкованих ЗМІ.

7. Та, нарешті, скажу про найголовніше. В одному з моїх улюблених кінофільмів «Царство Небесне» старий барон Дібілінг перед кончиною такими словами наставляє свого сина Баліана: «Будь безстрашним перед лицем неприятеля. Будь сміливим і прямим, і Господь полюбить тебе. Кажи правду. Допомагай беззахисним та не твори зла. Це – твоя клятва. Устань, лицарю!».

Отож, так само й ви: будьте безстрашними та ніколи нікого не бійтеся!

Тому що, коли ви дійсно любите Україну та Український народ, маєте совість і принципову громадянську позицію, самі дотримуєтеся закону, є добрими й людяними, стійкими в правді, сміливими та активними громадянами, то вам і боятися нічого. Адже тоді перемога завжди буде на вашій стороні.

Тому що Бог – не в силі, а в правді!

І як вірно було сказано нашим Тарасом Великим наприкінці його «1-го Псалму Давидового»: «Діла добрих обновляться, Діла злих загинуть!».

І це є вічною, незаперечною істиною.

О. В. Білецький,

Секретар Харківської обласної

громадської організації

«Комітет громадянської безпеки»,

редактор інтернет-сайту

«Громадянська Безпека»

www.grom-bezpeka.at.ua

20 листопада 2009 р.

м. Харків

Додаток 1 – Заява Голові Московського районного суду м. Харкова Малихіну О.Р. від 17.11.2009 р.



Додаток 2 – Акт про правопорушення від 17.11.2009 р.



P. S. Із деякими публікаціями автора на цю тему можна ознайомитися тут:

Як захиститися від сваволі житлово-комунальних служб

http://grom-bezpeka.pp.ua/publ/4-1-0-85

Обережно: тероризм!

http://grom-bezpeka.pp.ua/news/2008-12-10-4

Справа про воду

http://maidan.org.ua/static/mai/1217371620.html

Іменем України ( Справа про воду – 2 )

http://maidan.org.ua/static/mai/1226070071.html

АК «Харьковобленерго» проти громадян. Судова промова

http://maidan.org.ua/static/mai/1147892414.html

АК «Харківобленерго» проти громадян. «Остання крапка» касаційної інстанції

http://maidan.org.ua/static/maivostok/1211822594.html

Верховній Раді закон не писаний?

http://maidan.org.ua/static/mai/1138545234.html

Лист до Українського народу

http://maidan.org.ua/static/mai/1121183574.html

Житлово-комунальна проблема – загроза національній безпеці України

http://maidan.org.ua/static/mai/1118227301.html

Правова оцінка відключень теплопостачання

http://maidan.org.ua/static/mai/1102791487.html


* На війні як на війні (фр.)

** Згідно ч. 1 ст. 40 ЦПК України, представниками в суді можуть бути адвокати або будь-які інші особи, які досягли вісімнадцяти років та мають цивільну процесуальну дієздатність.

*** У відповідності до ч. 6 ст. 42 ЦПК України, будь-яка фізична особа може надати повноваження представникові за усною заявою прямо в суді.

**** Конституція України:

ст. 124. Правосуддя в Україні здійснюється виключно судамиДелегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються; ст.127: Правосуддя здійснюють професійні судді та, у визначених законом випадках, народні засідателі і присяжні; ст. 129: Судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкоряються лише закону. Судочинство провадиться суддею одноособово, колегією суддів чи судом присяжних. Основними засадами судочинства є: 1) законність; 2) рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; 3) забезпечення доведеності вини; 4) змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості; 5) підтримання державного обвинувачення в суді прокурором; 6) забезпечення обвинуваченому права на захист; 7) гласність судового процесу та його повне фіксування технічними засобами; 8) забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом; 9) обов’язковість рішень суду.

Цивільний процесуальний кодекс України:

ст. 5. 1. Суд зобов’язаний поважати честь і гідність усіх учасників цивільного процесу і здійснювати правосуддя на засадах їх рівності перед законом і судом незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних та інших ознак; ст. 10. 1. Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. 2. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості; ст. 18 1. Цивільні справи у судах першої інстанції розглядаються одноособово суддею, який є головуючим і діє від імені суду.

Закон України «Про судоустрій в Україні»:

ст. 5. 1. Правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються. 2. Особи, які незаконно взяли на себе виконання функцій суду, несуть передбачену законом відповідальність.; cт. 13. 1. Справи у судах першої інстанції розглядаються суддею одноособово, колегією суддів або суддею і народними засідателями, а у випадках, визначених процесуальним  законом, – також судом присяжних. 2. Суддя, який розглядає справу одноособово, діє як суд.

***** Цивільний процесуальний кодекс України:

ст. 163. 3. Суд встановлює особи тих, хто з’явився, а також перевіряє повноваження представників.

****** Цивільний процесуальний кодекс України:

Ст. 1. Попереднє судове засідання проводиться з метою з’ясування можливості врегулювання спору до судового розгляду або забезпечення правильного та швидкого вирішення справи. 2. Попереднє судове засідання проводиться суддею за участю сторін та інших осіб, які беруть участь у справі…

11. Попереднє судове засідання проводиться з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом для судового розгляду.

1-2