ГРОМАДЯНСЬКА БЕЗПЕКА

Меню

 

Категорії
Аналітика [34]
Загальна [99]
Суспільство [66]
Право [21]
ЖКГ [21]
Самозахист [18]
Відео [5]

 

Статистика


 

Кулька

 

 

 

Погода

Погода в Украине


Головна » Статті » Самозахист

Як вберегти домівку від крадіїв

Безпека оселі залежить тільки від власника. Як від в’язниці не зарікаються, так ніхто й ніколи з впевненістю не скаже, що злодійська пошесть омине його хату. Але вжити заходів, щоб зменшити ризик стати жертвою крадіїв, під силу кожному.

Квартирні крадіжки за численністю скоєння – на другому місці

Запобігти втраті майна ніколи не пізно. Хибною є думка – «у моїй квартирі злодіям немає що робити». Навіть невеликі втрати потерпілі сприймають з болем та розпачем. Найкраще зробити все можливе, аби вберегтися від злочинців. Витрати на безпеку житла обов’язково окупляться, а головне – не звинувачуватимете себе у легковажності. Повідомляє відділ зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області.

Кримінальна практика свідчить, що квартирні крадіжки злодії  найчастіше скоюють там, де господарі не подбали про міцні двері, добротні замки, не встановили сигналізації, решіток на вікнах, не вжили інших заходів безпеки. У таких помешканнях зловмисники почуваються, як риба у воді. І не має значення, чи це квартира в багатоповерхівці, чи приватний будинок.

Колись «домушники» крали шуби, килими й кришталь, в 90-ті роки не гребували апаратурою, одягом, антикваріатом. Тепер переважно полюють на коштовності, гроші й документи. Головне для сучасного квартирного злодія, щоб крадене не було габаритним.

Найбільш «хлібними» періодами для «домушників» є тривалі вихідні. Тоді в будинку багато незнайомих людей, а більшість мешканців виїжджають до родичів. Особливо крадії полюбляють літню пору відпусток. У будні зловмисники «працюють» в період, коли господарі на роботі. До речі, 67відсотків  крадіжок стається в дообідню пору дня, ще 17 – до п’ятнадцятої години.

Пам’ятайте, для злодіїв немає нічого святого. Не один раз оперативники бачили картину, коли в обкрадених квартирах зловмисники, шукаючи гроші, перевертали ікони, дитячі світлини.

Як правило, злодію достатньо 5 – 15 хвилин, щоб похазяйнувати в чужій домівці. Якщо крадіжка підготовлена масштабно, злодії можуть перебувати в чужій квартирі тривалий час.

Криміналісти виділяють три основних категорії квартирних злодіїв

Це наркомани, що не визнають жодних правил кримінального світу і заходять у будь-яку квартиру, де тільки можна зламати вхідні двері, або забратися через вікно чи балкон; гастролери, які працюють переважно «наскоками», без особливої розвідки в різних містах; професійні «домушники», які діють виключно на замовлення, освоївши фундаментальні знання слюсарної справи, електрики, та інших необхідних знань, аби не засвітитися, не попастися і, навіть, не залишити своїх слідів перебування у чужих домівках. Вони напередодні злочину розвідують та збирають інформацію про господарів, їхні статки, надійність захисту квартир, а головне, чи не обладнані вони охоронною сигналізацією. Як свідчить практика, за наявності останньої здебільшого не ризикують.

Дізнатися про майбутніх жертв зловмисники можуть по-різному. Наприклад, спостерігати за вами та вашою квартирою. Їм на руку розповіді когось із близьких, друзів, родичів, співробітників, сусідів тощо. На помешкання можуть навести сторонні люди. Вони приглядаються, яким авто ви користуєтеся, з якого хутрового звіра пошита шуба вашої дружини, якої марки ваш кондиціонер, параболічна антена на балконі. Злодії придивляються наскільки міцні вхідні двері, можуть знімати покази з лічильників обсягу спожитої електроенергії. Чутливість членів вашої родини перевіряють камінчиком у вікно – як швидко хтось відреагує.

Найнадійніший спосіб захистити майно довірити його охоронній структурі

Олег ШКОРОПАД, начальник головного пульта централізованого спостереження ВДСО при УМВС в області.

- Найнадійніший спосіб вберегтися від крадіжки – захистити домівку сигналізацією з підведенням до пульта централізованої охорони. Громадянам достатньо лише написати заяву, а кваліфікований спеціаліст завітає до домівки і надасть рекомендації щодо встановлення сигналізації різного типу та вартості, які  влаштовуватимуть замовника. Щомісячна оплата послуг ДСО становитиме 80-100 гривень, а для офісних приміщень та крамниць від 0,90 грн. за годину. Окрім того, у випадку крадіжки  служба відшкодує завдані  збитки.

Якщо ж немає можливості встановити пультову сигналізацію, подбайте про автономну. Є також звукові «обманки». Значно зменшує вірогідність квартирної крадіжки присутність у помешканні собаки.

Надійні двері та міцні замки відлякують злодіїв

Сам злам робиться масою різних способів. До хати залізти можна через кватирку або вікно, розбивши його, або, відчинивши. Це можна зробити через двері, відімкнувши їх відмичками, власним ключем (купленим у виробника дверей із замком), спецприладами (придбаними навіть через Інтернет). Можна розкрутити замок, або зняти двері з петель за допомогою домкрата або навісу. Деякі злодії навіть застосовують автоген та інше приладдя. А можна вибити двері ногою, або вдвох – спина до спини спрацювати як природний домкрат. Рідше – продовбати дірку до сусідів у підлозі, стелі або стіні.

Ігор ДЗЯЙЛО, старший менеджер виробничого підприємства з виготовлення дверей:

- Міцні двері служать надійною фортецею від непроханих гостей. Щодо якості такої продукції, то головне тут – сталева конструкція,  антизрізи, потовщена металева рама, максимально надійні замки, вмонтовані в площину дверей, та встановлення таких дверей висококваліфікованими спеціалістами. Тоді високий рівень безпеки гарантовано.

Вхідні двері повинні бути виготовлені з якісного металу. Купивши їх на вулиці, не сподівайтеся на міцність. За дешево вам можуть підсунути підробку, яку можна розрізати, як консервну банку. Фахівці радять замовляти двері не в «шабашників», а у відомих фірм.

Пам’ятайте, навіть металеві двері не захистять будинок від злодіїв, якщо на них встановити дешевий замок. На вітчизняному ринку в останні роки є чимало товарів, які забезпечують високий рівень безпеки. Продукцію сумнівного походження, як правило, можна зустріти на базарах. Покупцю не нададуть консультації щодо якості. Наприклад, до кодового замка можна легко підібрати правильну комбінацію цифр. Такі замки можна поставити у внутрішніх дверях офісу або на вхідних дверях під’їзду для короткотермінового замикання.

Ставте двоє дверей. Перші  повинні відчинятися назовні, другі – потужні, з ригельним замком. Надійним можна вважати той замок, який не можна відкрити сторонніми предметами та відмичками. Чим вищий клас замка, тим довше злодію треба попотіти, щоб його відімкнути. Хороший замок повинен якомога довше протидіяти тому, хто намагається його зруйнувати. Від часу витривалості їх поділяють на чотири класи секретності. Найнижчий – той, де близький ключ до оригіналу відрізняється лише однією позицією. Механізми вищої секретності повинні мати захист від висвердлювання та відкривання відмичками. Якщо на відкривання замка піде більше 20 хвилин, злодій може кинути цю справу.

Споживач, який вважає, що «хрестоподібний» ключ складніший, ніж плоский, обманює  себе. Адже нерідко ключ заміняє звичайна «хрестоподібна викрутка». Такий замок зовсім не захищений. Хто хоча б трохи знайомий з принципом роботи таких замків, може відкрити його за декілька секунд, маючи під руками інструмент. Ненадійний замок, який можна вибити або легко зламати його серцевину. Кожні дві з п’яти крадіжок скоєні саме так. Кожна сьома крадіжка здійснюється простим способом – злодії вибивають неміцні двері, стільки ж випадків, коли крадії користуються відмичками.  Якщо циліндр замка не захищений від свердлування або іншого втручання, виготовлений з м’якого металу, злодій може з допомогою звичайної викрутки через отвір для ключа «вийняти нутрощі» циліндра з допомогою гачка. Відтак, відкрити замок зможе навіть дитина. Стандарти виготовлення замків вимагають, щоб штифти сердечника та корпуса штифтового замикаючого механізму, а також пружини та заглушки були надійно захищені від свердлування за допомогою твердосплавних накладок.

Олександр ДОЛЕНГА, начальник сектору балістичних досліджень зброї та трасологічних досліджень НДЕКЦ:

- Найвагоміша причина зламу – замки низької якості. Люди чомусь вважають, що, купивши дешевше, виграють в ціні. Проте дешеві замки хоч і непогані на вигляд, проте легкодоступні для зломщика. Професіонал ламає циліндричний механізм такого замка за лічені хвилини, або просто підбирає відмичку. Тому не варто економити, а ставити дорогі замки відомих фірм, армовані сталевими смугами. Для надійного захисту помешкання краще обладнати двері кількома надійними замками з зсувальними конструкціями, броненакладками, що захищають серцевину замка від зламу.

Якщо ж ваша квартира - на першому, другому, останньому або передостанньому поверхах, а також над козирками та іншими архітектурними конструкціями, обов’язково поставте решітки. У кожну п’яту обкрадену квартиру злодії проникали через вікно або балкон.

Коли ж злодії, не дай Боже, проникли до вашої оселі, тоді терміново викликайте працівників міліції.



Джерело: http://novaera.te.ua/article_view.php?article=2425
Категорія: Самозахист | Додав: Seldon (02.04.2009)
Переглядів: 1009 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]