Нещодавно у видавництві ПП „Торгсінг Плюс” вийшов з друку посібник „Як захиститися від сваволі житлово-комунальних служб: Науково-практичне видання” (Харків, 2009), який підготовлений групою харківських громадянських активістів-правозахисників – Білецьким О.В., Колобовим Л.В. та Харченко О.В. Цей посібник містить юридично-практичні поради щодо питань захисту конституційних прав і законних інтересів громадян, котрі пов’язані з житлово-комунальною сферою. У посібнику піднято основні актуальні проблеми, з якими тепер майже щодня має справу переважна більшість мешканців України. Зокрема, у ньому йдеться про незаконні відключення газо-, тепло-, водо- та електропостачання і тероризування ними населення, про отримання досудових повідомлень від підприємств ЖКГ та колекторських фірм, про одержання повістки про явку до суду з приводу так званої „заборгованості”, про заочні судові рішення, які приймаються на користь житлово-комунальних монополістів з брутальними порушеннями норм Конституції, матеріального і процесуального права, а також про правові „тонкощі” укладення договорів щодо надання житлово-комунальних послуг.
Практичні поради, які запропоновані у посібнику, викладені у простій і зрозумілій формі з посиланням на чинне законодавство і з наданням типових форм різних письмових звернень, позовної заяви, касаційної скарги тощо. У додатках подано витяги з основних нормативно-правових актів, якими регулюються правовідносини у житлово-комунальній сфері України.
Цей посібник вже надійшов для розповсюдження до торгівельної мережі у 35-ти найбільших містах України, де його зможе придбати кожний бажаючий. А далі, з люб’язного дозволу авторів, „Громадянська Безпека” публікує вступне слово до нього.
“Якщо ти будеш продовжувати рятуватися втечею,
небезпека буде чекати тебе всюди.
Тінь жене тебе, це вона вибирає твій шлях.
Повернися обличчям до Тіні
та почни полювання на мисливця”.
Урсула Ле Гвін. Чарівник Земномор’я
Шановні читачі!
Книга, яку Ви зараз тримаєте в руках, грунтується на аналізі великого обсягу отриманої із різних відкритих джерел інформації, а також певного узагальнення особистого досвіду авторів.
Сьогодні в Україні існує гордіїв вузол питань стосовно правовідносин ДЕРЖАВА – ЖКГ – ГРОМАДЯНИ, які потребують негайного вирішення. І якщо громадяни не знають своїх конституційних прав і свобод, норм національного законодавства, не володіють способами правового самозахисту, вони не зможуть захистити своїх прав.
Працюючи над укладанням цієї збірки, автори ставили перед собою декілька завдань. По-перше, ознайомити читачів із загальним станом справ у сучасній житлово-комунальній сфері України та об’єктивно показати його таким, яким він є насправді. По-друге, довести, що безвихідних ситуацій не існує і що кожна людина може знайти гідний та цілком прийнятний для себе спосіб уникнення житлово-комунальних проблем. По-третє, допомогти людям повірити у власні сили, у здатність самостійно захистити свої законні права та інтереси, а такожk перемогти офіційне беззаконня та насильство. По-четверте, надати усім охочим можливість отримати необхідний для такого самозахисту обсяг юридичних знань та оволодіти хоча б деякими прийомами „житлово-комунального айкідо”.
Отже, автори сподіваються, що деякі практичні поради стануть Вам у нагоді та додадуть нових моральних сил, упевненості в собі та своїх можливостях, допоможуть зробити життя більш безпечним та комфортним у не зовсім сприятливих умовах сучасної української дійсності.
З повагою, автори
Громадянська Безпека
|