Корупція є найприбутковішим і найменш ризикованим бізнесом в Україні
Корупція в Україні має всеосяжний характер, не зважаючи на будь-які кризи, вона залишається одним з найприбутковіших і найменш ризикованих видів заробітку. Таку думку на прес-конференції в агенції ІМК висловив директор програм антикорупційних досліджень Центру Разумкова Ігор Дріжчаний.
«Якщо розглядати корупцію як бізнес, то це не що інше, як надання громадянинові якихось послуг з боку держави за ціною нижче, ніж це встановлено державними актами або законами у швидші терміни, або на умовах вигідніших, ніж це пропонується державою», — відзначив він.
За словами пана Дріжчаного, корупція має дві складові — прибутковість і ризикованість. Він підкреслив, що один зі шляхів подолання корупції «полягає в докорінному перегляді всіх реєстраційних процедур, які існують в державі. Другий шлях — відомий, випробуваний і навіть рекомендований ООН для всіх країн-учасниць. Це запровадження сучасних технологій спілкування громадянина і держави з якнайбільшим виключенням чиновника з ланцюжка цього спілкування».
«Проблема нашої країни, як і інших країн полягає в тому, що корупція провокує значне збільшення бюрократичного апарату. І якщо зайти до якоїсь державної установи, то можна побачити, що чиновники не обтяжені обов’язками на своїх робочих місцях, а просто чекають дзвінка або звернення. Безумовно, питання подолання корупції безпосередньо пов’язане з питанням реформ в адміністрації держави», — додав Ігор Дріжчаний.