ГРОМАДЯНСЬКА БЕЗПЕКА

Меню

 

Категорії
Аналітика [34]
Загальна [99]
Суспільство [66]
Право [21]
ЖКГ [21]
Самозахист [18]
Відео [5]

 

Статистика


 

Кулька

 

 

 

Погода

Погода в Украине


Головна » Статті » ЖКГ

Свавілля «Полтававодоканалу» треба припинити!

Взаємовідносини між обласним комунальним підприємством «Полтававодоканал» і споживачами води у Полтаві дедалі погіршуються.

Служба обліку та реалізації води «Полтававодоканалу» все частіше робить «випадкові» помилки у розрахунках зі споживачами. При цьому відбуваються такі явища, як неодноразові візити полтавців до цього підприємства з метою доведення відсутності боргів, а тим полтавцям, які не можуть довести відсутність боргів, відключають подачу води.

Відключення подачі води відбувається поза межами діючого законодавства. КП «Полтававодоканал» не складає зі споживачами угод на надання послуг та відключає подачу води без рішень судових інстанцій. Повірку лічильників води «Полтававодоканал» не робить у себе на підприємстві, а відправляє полтавців до спеціально створеної приватної фірми «Водпромсервіс», порушуючи антимонопольне законодавство. Слід додати, що ще у квітні 2006 року Полтавське обласне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало ОП “Полтававодоканал” усунути ознаки зловживання монопольним становищем на ринку централізованого водопостачання. Водоканал мав повернути неправомірно делеговані ТОВ “Водпромсервіс” повноваження щодо надання послуг з опломбування та розпломбування лічильників води (http://www.amc.gov.ua/amc/control/uk/publish/article;jsessionid=7282D96E1707368F5680FF24ADF577EF?art_id=45297&cat_id=64109&mustWords=%D0%B2%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D1%83&searchPublishing=1). Але, по сьогодні вимога АМКУ залишається проігнорованою.

На думку представників місцевої громадськості, діяльність комунального підприємства «Полтававодоканал» має розглядатися на найближчих засіданнях громадських колегій при голові облдержадміністрації, міської ради та громадської ради ГУМВС в Полтавській області. А зроблені висновки представників громадськості винесені на сесію Полтавської обласної ради.

Джерело: http://maidan.org.ua/static/news/2009/1235999299.html


Коментар "Громадянської Безпеки" щодо відключень водопостачання та водовідведення

Згідно норм ст. 258 Кримінального кодексу України, терористичними актами є не лише вчинення вибуху, підпалу чи вбивства, але й інші діяння, якими створюється небезпека для життя чи здоров'я людини або заподіюється значна майнова шкода чи настання інших тяжких наслідків, які полягають у таких змінах в навколишньому світі, коли виникає реальна загроза, високий ступінь ймовірності заподіяння дійсної шкоди життю чи здоров'ю особи, власності, нормальному функціонуванню транспорту, зв'язку, забезпеченню споживачів водою, енергією, продуктами харчування тощо, а також погрози вчиненням зазначених дій.

Згідно ст. 16 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", ці послуги надаються безперебійно, за вийнятком часу перерв на проведення ремонтних і профілактичних робіт і ліквідацію наслідків дії непереборної сили. Також, згідно п. 3 "Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", затверджених постановою Кабінету Мініcтрів України № 630 від 21.07.2005 р., послуги надаються споживачам безперебійно. У додатку до цих Правил чітко вказано, що максимально допустимий час відсутності питної води становить 6 годин, а водовідведення - 12 годин. Причому, ані в цьому Законі, ані в цих Правилах право виробника/виконавця на відключення житлово-комунальних послуг (електро-, тепло-, водопостачання та водовідведення) не передбачено. А максимальною санкцією, яка може застосовуватися до споживачів за несвоєчасну оплату послуг, згідно цих Закону та Правил, є нарахування пені (лише при наявності укладеного з ними письмового договору).

Певні норми Конституції, соціального законодавства (зокрема, Закони України "Про прожитковий мінімум", "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії") та санітарно-епідемічного законодавства (Закони України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про захист населення від інфекційних хвороб" тощо) теж унеможливлюють правомірність таких відключень.

Крім того, у ст. ст. 1, 7, 16-1, 22, 23 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" говориться про екологічну броню питного водопостачання - мінімальний рівень використання питної води споживачами (крім населення), необхідний для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру.

Отже, згідно чинного законодавства України, дії по відключенню водопостачання й водовідведення населенню та погрози їх вчиненням, по суті, є терористичними актами, якими порушуються конституційні права громадян (насамперед, на життя і здоров'я), а також створюється серйозна загроза національній безпеці України.


Категорія: ЖКГ | Додав: ASH (04.03.2009)
Переглядів: 1086 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 1
0  
1 tarastokar   (05.03.2009 11:45) [Материал]
Ваш коментар можна використати для судових позовів громадян проти облводоканалів. ok

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]